X

Hakkımızda

Hakkımızda


Endüstriyel tip elektrik malzemeleri üretmek amacıyla 1989 yılında İzmir’de kurulan TP Elektrik, 33 yıllık tecrübesi ile sektörünün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır. Yerel pazarın lider üreticisi olmasının yanı sıra, 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek, global bir marka olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedir. Aralarında; rafineriler, tersaneler, şantiyeler, mermer ve taş ocakları gibi ağır sanayi kollarının da yer aldığı, 20’den fazla sektöre, 4.000’i aşkın ürün tedarik etmektedir. 2018 yılında yeni fabrikasına taşınan TP Elektrik, 40.000 m2’lik geniş bir alan içerisinde 15.000 m2’lik üretim tesisi ile gücüne güç katmıştır.
 
Her zaman kaliteli ve uzun ömürlü çözümler sunmayı hedefleyen TP Elektrik, kuruluşundan itibaren; yaratıcılık, ekonomiklik ve fonksiyonellik ilkelerine bağlı olarak üretim süreçlerini yürütmektedir. Tüm ürünleri, bu ilkeler doğrultusunda gerçekleştirilen ARGE ve ürün geliştirme çalışmalarının ardından son teknolojiye sahip makine parkurlarında nihai şeklini almaktadır. Kendi çatısı altında bulunan ve dünya standartlarında ölçümlerin yapılabildiği kalite laboratuvarındaki testlerin sonucunda, ulusal ve uluslararası bağımsız kuruluşlardan alınan onaylara müteakip; ürünlerini yurt içi ve yurt dışında yer alan pazarlara sunmaktadır.
 
Yerli üretimin, ülke ekonomisinin temel yapı taşlarından biri olduğunun bilincinde olan TP Elektrik, ulusal ve uluslararası fuar katılımlarını bir şirket politikası haline getirmiştir. Bu sayede marka bilinirliği ve ürün tanıtım faaliyetlerini etkili bir şekilde gerçekleştirmekte ve tedarik ağını her geçen gün genişletmektedir.
 
Müşteri memnuniyetini esas alan, kaliteli ürün anlayışı ve elektrik sektörü için önemli unsurlardan biri olan güvenilir olmayı ilke edinen yapısı ile Güvenilir Endüstriyel Bağlantı sloganını oluşturan TP Elektrik, güvenilir çözümlerini dünya elektrik sektörüne sunmaya devam etmektedir.