TPLAST Robotuna Win 2013 Fuarında Yoğun İlgi21-24 Mart 2013 tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenen ve yaklaşık 500 katılımcı firmanın yer aldığı WIN Elektrik 2013 Fuarına 13. Kez katılan TPLAST fuarda yoğun ilgi gördü.

Türkiye’de elektrik sektöründe yerli üretimi, hızlı lojistik çözümleri ve üstün kalite anlayışı, yüksek tüketici memnuniyeti ile fark yaratan TPLAST yeni ürünlerini WIN Fuarında ilk kez pazara sunmuş, yurtiçi - yurtdışı ziyaretçileri ve bayileri tarafından yoğun ilgi görmüştür.

Geliştirdiği projeler ve yeni ürünleriyle fuar katılımlarını gerçekleştiren ürün tanıtımlarını fuar organizasyonlarıyla destekleyen TPLAST  500 firmanın katılım gösterdiği Win fuarında piyasaya yeni sunmuş olduğu Alüminyum Buat ve 2013 yılında satışına başladığı Çok Kontaklı fiş-prizleri sergiledi.

Yaklaşık 90 bin civarında ziyaretçinin katıldığı fuarda Tplast 120m2’lik özel olarak tasarladığı standında Alüminyum Buatlar, Tek Kutuplu Fiş-Prizler, Çok Kontaklı Fiş-Prizler ve Termoplastik Buatlar ve Özel Tip Montajlı Kombinasyon Kutuları yoğun talep görmüştür. Ve tamamı İzmir Kemalpaşa’daki fabrikasında üretilen fiş-priz, alüminyum buat ve termoplastik buatlardan oluşan ve fuara özel olarak tasarlanan robotu ile Tplast standı fuarda dikkat çekti.

TPLAST Kurumsal İletişim Uzmanı Hale AKTAY; Ulusal coğrafyada ve yurt dışında yeni iş ortaklarının katılımı ile TPLAST ailesini genişletip sektörde ciddi farklar yaratmayı planladıklarını, fuarının bu anlamda çok verimli bir fuar olduğunu, gerek yurtiçi gerekse yurtdışından fuara katılan bir çok ziyaretçi ile yapılan görüşmeler sonucu yeni bayilikler ve ihracat bağlantılarının gerçekleştiğini ve her geçen gün daha da genişleyerek Ulusal çapta bir marka olabilmek yolunda hızla ilerlediklerini ifade etmiştir.